تبلیغات
عکس بازیگران نوجوان ایران و جهان پسر .مدل.actor cinama young boy - یزدان غفوری
 
عکس بازیگران نوجوان ایران و جهان پسر .مدل.actor cinama young boy
دوران هنری نوجوانان هنرمندمطرح جهان
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
نظرات ()
نوشته شده توسط علی رضا رحمانی در تاریخ یکشنبه 9 تیر 1392

  با سلام

  نام هنرمند: یزدان غفوری

  کد: زیبا.اوازخوان.بازیگر

  متولد: ایران .ساکن انگلستان

 سن:15سال

پسر خوشگل ایرنی نوجوان ایرانی مسابقات بریتانیا عکس خواننده ایرانی بهترین خواننده انگلیس

نوجوان ایرانی بهترین خواننده انگلیس شد+عکس

پسر خوشگل ایرنی نوجوان ایرانی مسابقات بریتانیا عکس خواننده ایرانی بهترین خواننده انگلیس

یزدان غفوری، هنرمند ۱۵ ساله ایرانی است که امروز، روبه‌روی نسل ما قرار گرفته تا پاسخگوی سوالات‌مان باشد. نام او، زمانی که ۱۲ سالش بود بر سر زبان‌ها افتاد. هنگامی که برنده جایزه استعداد برتر بریتانیا با عنوان «آف بای هارت» شد. اگر اهل تماشای مسابقاتی نظیر «گات تلنت» و «آیدل» که در بسیاری از کشورهای دنیا برگزار می‌شود، باشید، متوجه نوع این مسابقات خواهید شد. به هر حال «آف بای هارت» یک مسابقه سراسری دکلمه و خوانندگی است که هر ساله در انگلستان برگزار می‌شود و یزدان غفوری، توانسته برای نخستین‌بار به عنوان یک ملیت خارجی، نفر اول آن سری از مسابقات در کل انگلستان شود.

اما او به همین بسنده نکرد و یک سال بعد توانست در مسابقات استعدادیابی حرکات موزون! انگلیس نیز به مقامی قابل توجه دست پیدا کند. او از طریق همین‌ها نیز توانست بورسیه مدرسه‌یی خصوصی که بیشتر دانش‌آموزانش از افراد سطوح بالای جامعه و دولتی‌ها تشکیل می‌شود را دریافت کند.

پسر خوشگل ایرنی نوجوان ایرانی مسابقات بریتانیا عکس خواننده ایرانی بهترین خواننده انگلیس

یزدان را بیش از آنکه در ایران بشناسند در بریتانیا می‌شناسند. هرچند که او یک ایرانی است که در خانواده‌یی با سنن این کشور نیز رشد و نمو کرده و تا چهار سالگی هم در همین سرزمین بوده، اما فعالیت‌های هنری او در بطن جامعه انگلیس و تسلط عجیبش به زبان، لهجه و فرهنگ بریتانیای کبیر، او را به فردی شناخته شده در همان جامعه تبدیل کرده است. با همه این وجود، او ایرانی‌ها را بیشتر دوست دارد. برای همین است که حتی عدم تسلط کاملش به گویش فارسی نیز باعث نشده که چند موسیقی فارسی نخواند تا به تعهدات ایرانی بودنش عمل کرده باشد. به خاطر همین هم چندین سایت و وبلاگ فارسی از سوی طرفدارانش در کشور، برای او ایجاد شده.
گفت‌وگوی امروز ما با یزدان در حالی شکل گرفت که پدر او، مسعود غفوری نیز در کنارش بود و هر از چندگاهی می‌شد شیطنت‌های برادر کوچک ترش، ایزد را هم از دریچه وب کم دید. مجموعه صحبت‌های ما خیلی شکل تخصصی نگرفت و بیشتر به سمت و سوی گپی دوستانه حرکت کردیم. به نظرم این گونه هم برای او جذاب‌تر بود و هم برای شما. چرا که مصاحبه‌هایی از او درباره چیزهای دیگر را می‌توان در نشریات انگلیسی خواند. نکته جذاب این گفت‌وگو که امکان انتشار کاملا مشابهش به صورت چاپی نیست، استفاده نابهنگام یزدان از کلمات انگلیسی در بین صحبت‌هایش و هنگ کردن‌های گاه و بی‌گاهش هنگام شنیدن سوالات بود. پدر یزدان نیز تلاش می‌کرد علاوه بر اینکه کمک کند فرزندش سوالات مرا بفهمد، به او کلمات جدید نیز بیاموزد و اصرار داشت آن کلمات را خود یزدان بر زبان بیاورد.

پسر خوشگل ایرنی نوجوان ایرانی مسابقات بریتانیا عکس خواننده ایرانی بهترین خواننده انگلیس

 

قبل از اینکه خودت را معرفی کنی، بگو کلاس چندمی؟!
نهم
یعنی می‌شود سوم راهنمایی ایران آره. ولی درس خواندن در ایران خیلی سخت‌تر از انگلیس است. بابا مسعود می‌گوید اگر یک روز در ایران درس بخوانی قدر مدرسه رفتنت در اینجا را خوب می‌دانی. اصلا می‌گوید درس خواندن در ایران خیلی وحشتناک‌تر از انگلیس است.
یزدان غفوری کی هست؟! چی هست و اصلا چرا باید با او مصاحبه شود؟!
قبل از اینکه خودم را معرفی کنم بگویم که باید بعضی از واژه‌ها را انگلیسی بگویم. چون فارسی‌اش را نمی‌دانم. یزدان غفوری یک خواننده، بازیگر تئاتر و یک حرکات موزون‌کننده(!) است. پسری که موسیقی می‌نویسد و با پیانو می‌نوازد. همه اینها باعث شده بتوانم یک بورسیه تحصیلی در یک مدرسه بسیار معتبر بگیرم تا اگر شد، در کنار این همه کار، درس هم بخوانم. من ابتدا از خوانندگی شروع کردم. اما وقتی که صدایم دورگه شد، کمی به عقب برگشتم. اصلا برگشتم سر خط، حالا هم منتظرم که صدایم جا بیفتد تا دوباره شروع کنم به هنر اصلی‌ام. اما در این مدت هم بیکار نبوده‌ام و کارهایی کرده‌ام که هر کدام در نوع خود، بزرگ بوده‌اند.
از مسابقات استعدادیابی که تاکنون در آنها شرکت کرده‌یی بگو.
چند سال پیش که مدرسه می‌رفتم، معلمم گفت که یک مسابقه استعدادیابی است به نام «آف بای‌ هارت» که شما باید در آن شعر حفظ کنید و در آنجا دکلمه کنید. من هم خیلی عادی و بیشتر برای تنوع، قرار گذاشتم که در این مسابقه شرکت کنم. همین طور که مسابقات برگزار می‌شد، جلو می‌رفتم تا به مسابقات نهایی مدرسه رسیدم. آنجا را که بردم، گفتند باید در سطح استان‌ها شرکت کنی. چند روز بعد از آنکه اجرایم در آنجا تمام شد، مدیر مدرسه داشت برای بچه‌ها حرف می‌زد؛ گفت چیزی هست که او نمی‌داند ولی من می‌دانم و حالا می‌خواهم به همه شما بگویم. یزدان به مسابقه فینال آف بای هارت راه پیدا کرده. آن موقع ۱۲ سالم بود و همین طور گریه می‌کردم. باورش سخت بود که همین طوری به فینال کشوری چنین مسابقه بزرگی رسیده‌ام. آنجا پر بود از انگلیسی‌های مغروری که می‌خواستند به زبان مادری‌شان دکلمه کنند و البته من تنها غیرانگلیسی‌ای بودم که تازه زبان یاد گرفته بودم و باید با این جمع رقابت می‌کردم. اما در نهایت این من بودم که اسمم به عنوان برنده کل مسابقات در سطح کشور خوانده شد و نکته‌یی که تعجب برانگیز بود این بود که در آن زمان، زبان اول من، فارسی بود ولی توانسته بودم در رقابتی تقریبا غیرمساوی، تمام انگلیسی‌ها را پشت سر بگذارم.
سه سال پیش هم رفتم مسابقات «بریتین گات تلنت». سایمون (داور مسابقه) از من تعریف کرد و گفت: بهتر است زمانی شرکت کنم که صدایم بالغ شده باشد. الان دو سه ماهی است که صدایم دورگه شده و احتمالا تا چند وقت دیگر به آن حالتی که سایمون گفت خواهم رسید و دوباره در آن مسابقات شرکت خواهم کرد.
بعد از «آف بای هارت» چه کار کردی؟
آن موقع من دیدم که مسلما بهترین دکلمه‌‌خوان بریتانیا هستم. اما عشق من، خوانندگی بود. برای همین هم در یک مسابقه کوچک خوانندگی شرکت کردم. آنجا با یک خانمی آشنا شدم که لطف زیادی به من کرد و شد مدیر برنامه‌هایم. از آن موقع بود که کم‌کم کارهای خوانندگی زیادی کردم که بیشترشان در سایت‌های اشتراک ویدئو در دسترس است.
نظرت درباره حرکت در خواندن چیست؟! به عبارتی تو الان داری به طور حرفه‌یی حرکات موزون هم کار می‌کنی. این را می‌خواهی در کنار کار خوانندگی انجام بدهی یا نگاهی جدی‌تر به آن داری؟
یک نظریه‌یی هست که می‌گوید شما وقتی خواننده خوبی می‌شوی که بتوانی صدا، اکت و هنر حرکات موزون را همزمان داشته باشی. به خاطر همین هم من به کلاس‌های حرکات موزون رفتم و آنجا توانستم بالاترین سطح نمرات در کل مجموعه را کسب کنم. من برای اینکه در آینده هیچ کارم به مشکل برنخورد آنقدر ورزش می‌کنم که گاهی اوقات بابام هم شاکی می‌شود.
مسعود غفوری| یزدان به نظر گاهی وقت‌ها دیگر بیش از حد ورزش می‌کند. شکم او شش تیکه شده و تمام المان‌های یک بدنساز حرفه‌یی را دارد. یک بار که او دل درد گرفته بود و برده بودیمش دکتر؛ پزشک دستش را گذاشت روی شکمش. کمی فشار داد. گفت: شکمت را شل کن پسرم! یزدان مثلا شکمش را شل کرد. پزشک شاکی شد و گفت چرا مرا مسخره می‌کنی. بعد که پیراهن یزدان را زد بالا و دید کل شکمش عضله است حرفش را پس گرفت. به هر حال اینها جوانان نسل جدید هستند و خیلی به این چیزها اهمیت می‌دهند.
یزدان، آیا اینکه اینقدر به تناسب اندامت اهمیت می‌دهی فقط به خاطر هنرت است؟!
حالا…
الان چقدر معروفی؟
من که نمی‌توانم بگویم. یکی دیگر از بیرون باید بگوید.
مسعود غفوری: من فکر می‌کنم یزدان ۲۰ درصد کار را جلو رفته و با برنامه‌ریزی که برای خودش کرده آینده خوبی هم پیش رو دارد. اما مثل همه جای دنیا، او نیاز به رابطه هم دارد. من سه هفته پیش که در جلسه‌یی در مدرسه یزدان بودم، سرپرست معلمان (همان ناظم خودمان) به من گفت که سال‌هاست در زمینه تربیت بچه‌ها کار می‌کند و به جرات می‌گوید که تعداد کسانی که در سراسر انگلیس به مستعدی یزدان باشند، به تعداد انگشتان دو دست هم نخواهند رسید. او به این موضوع افتخار می‌کرد که یزدان را بورسیه کرده و این گونه است که مدرسه‌یی که هزینه تحصیل در آن ماهیانه سه هزار پوند است، برای یزدان کاملا رایگان است و این یکی از شانس‌های من در زندگی است.
آقا مسعود، حالا که وارد بحث شدید. بیشتر وارد شوید! از خودتان و سفرتان بگویید:
من در آلمان تحصیل کرده‌ام. رشته مهندسی نساجی. سال ۱۹۹۴ به اصرار پدرم به ایران بازگشتم. دلیلش هم این بود که هزینه تحصیل من را شرکتی که پدرم در آن کار می‌کرد داده بود و من باید بازمی‌گشتم. سال ۱۹۹۵ ازدواج کردم و تقریبا سال ۲۰۰۰ بود که از ایران خارج شدیم. آن موقع یزدان حدودا ۴ ساله بود.
یزدان، به ایران برمی‌گردی؟
من ایران را خیلی دوست دارم و مسلما دوست هم دارم که برگردم. اما آنجا زندگی نخواهم کرد. چون من اینجا بزرگ شده‌ام و با بعضی چیزها در ایران نمی‌توانم کنار بیایم. اما دوست دارم بیایم و با فرهنگ خودم بیشتر و از نزدیک آشنا شوم. من در کل خیلی با شرایط کنونی ایران در ارتباط نیستم. در واقع نمی‌توانم تصمیم بگیرم که فلان چیز در ایران خوب است یا بد. چون هیچ‌وقت درباره این مسائل تحقیق نکرده‌ام.
چقدر برای محبوبیت و معروفیت تلاش کردی؟
پدر و مادر من همیشه اصرار دارند که من بیشتر کار و تمرین کنم. ولی آنها از کارهایی که من می‌کنم و نمی‌بینند، اطلاعی ندارند.
بالاخره دوست داری محبوب باشی یا معروف؟
من فقط می‌خواهم برای آدم‌ها بخوانم و در احساسات‌شان شریک باشم. بتوانم کاری کنم که آدم‌ها با من بخندند. گریه کنند یا دلتنگ شوند. دوست دارم وقتی یک نفر صدای من را می‌شنود، موهای دست‌هایش سیخ شود. در کل این چیزها برای من خیلی مهم‌تر از معروفیت است.
الگویت کیست؟ هم در زندگی و هم در کار هنری؟
الگویم در زندگی، بدون شک این مرد کنارم است. البته همه آدم‌ها پدرشان را دوست دارند. اما فرق او این است که می‌توان با او مثل یک مرد صحبت کرد و شریک رازهایم باشد. همیشه راهنمایی‌ام کرده و همیشه هم جواب داده. در موسیقی و هنر هم الگویی هست که البته کارها، انتخاب‌ها و اخلاق‌هایش را قبول ندارم. اما کار هنری‌اش را می‌پذیرم. و آن کسی نیست جز جاستین بیبر. پسری که از ۱۴ سالگی همیشه روی صورتش دوربین بوده، اما همیشه زندگی خودش را کرده. مسلما چنین انسانی دست از پا خطا کند، دنیای هنری‌اش به یکباره نابود می‌شود. ضمنا او کسی بوده که از درآمد هنری‌اش، کمک‌های زیادی به خیریه‌ها کرده و این رفتارش ستایش شده است. من نمی‌خواهم وقتی بزرگ شدم مثل او شوم ولی نمی‌خواهم انتخاب‌های اشتباه او را تکرار کنم.
چقدر دوست داری بازیگر باشی؟
فیلم بازی کردن علاقه دوم من است. دوست دارم روی استیج باشم ولی وقتی دوربین روی صورت آدم است کار خیلی سخت‌تر است. چون باید تمام احساسات غیرواقعی را واقعی جلوه دهی.
فکر می‌کنی یزدان غفوری ۲۰ سال دیگر کجا ایستاده و چه کار می‌کند؟
فکر نمی‌کنم بدانم یا حتی برایم مهم باشد که بیست سال دیگر چه بشوم. بیشتر می‌خواهم الانی که دارم زندگی می‌کنم، تمام تلاشم را بکنم تا به هدفم برسم. ۲۰ سال بعد، اگر یزدان غفوری بود، هر چه که بود، برایش خیلی مهم نیست. آنچه مهم است این است که او خوشحال است و راضی. به خاطر کوشش‌هایی که کرده. حالا یا جواب گرفته یا نگرفته.
فکر می‌کنی چقدر می‌توانی به برادرت کمک کنی که او هم مثل تو پیشرفت کند؟
بزرگ‌ترین کاری که من می‌خواهم برای ایزد، برادر ۷ ساله‌ام بکنم این است که پول جمع کنم تا او هم بتواند به همان مدرسه‌یی که من می‌روم، برود. من عاشق برادرم هستم.
به عنوان حسن ختام گفت‌وگو، نظر شخصی‌ات را درباره زندگی و احیانا پوچی بگو.
خاصیت زندگی باید معنا و مفهوم داشته باشد. باید کنجکاوی و دنبال چیزی بودن در آن وجود داشته باشد. ما خیلی از کارهایی را که به صورت روزمره انجام می‌دهیم به صورت ناخودآگاه است. مثل نفس کشیدن یا ضربان قلب. اما ما کمتر معنای وجود آنها را می‌فهمیم و این نشان‌دهنده این است که زندگی پر از معناست و هیچ‌وجه مشترکی با پوچی ندارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 22 اردیبهشت 1397 05:55 ق.ظ
в украине деньги до зарплаты онлайн на карту с плохой кредитной историей
онлайн займы круглосуточно без отказа
швидкий займ на карту
компаньон финанс онлайн
компаньон финанс взять кредит
кредит онлайн на карту с плохой кредитной историей украина
кредит онлайн на карту без
отказа срочно
جمعه 24 آذر 1396 05:12 ب.ظ
پست نوشتن نیز سرگرم کننده است، اگر شما با پس از آن آشنا می توانید شما می توانید نوشتن
و یا دیگر آن را دشوار است برای نوشتن.
جمعه 3 آذر 1396 05:25 ب.ظ
تحسین کار سخت شما را در وبلاگ خود قرار داده و اطلاعات عمیق ارائه می دهد.

خوب است که هر روز یکبار یک وبلاگ بیاورید که اینطور نیست
همان مواد تاریخی را از بین می برد. شگفت آور
خواندن! من سایت شما را نجات دادم و از جمله شما هستم
خوراک RSS به حساب Google من
شنبه 20 آبان 1396 04:09 ق.ظ
After I initially left a comment I appear to have
clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I get 4
emails with the exact same comment. There has to be a means you can remove me from that service?
Appreciate it!
پنجشنبه 18 آبان 1396 02:06 ب.ظ
سلام یزدان جان امیدوارم که کی میای ایران
یکشنبه 26 شهریور 1396 11:58 ب.ظ
What's up to every one, the contents existing at this
web site are actually amazing for people experience, well, keep up the good work fellows.
چهارشنبه 8 شهریور 1396 12:23 ق.ظ
I just couldn't leave your website before suggesting that I actually enjoyed the usual information an individual supply for your guests?
Is going to be again often in order to check out new posts
شنبه 4 شهریور 1396 02:39 ب.ظ
My brother recommended I might like this website.
He was entirely right. This post actually made my day.
You cann't believe simply how a lot time I had
spent for this info! Thanks!
پنجشنبه 2 شهریور 1396 09:44 ق.ظ
Tremendous issues here. I am very satisfied to look your
post. Thank you a lot and I'm taking a look forward to touch you.
Will you kindly drop me a mail?
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:11 ب.ظ
Good day! I could have sworn I've visited your
blog before but after browsing through some of the
posts I realized it's new to me. Regardless, I'm certainly delighted I found it and I'll
be book-marking it and checking back frequently!
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:59 ب.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting
my own blog and was wondering what all is needed to get setup?

I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

I'm not very internet smart so I'm not 100% sure.

Any tips or advice would be greatly appreciated.
Kudos
شنبه 14 مرداد 1396 10:56 ق.ظ
Thanks for finally talking about >عکس بازیگران نوجوان ایران
و جهان پسر .مدل.actor cinama young boy
- یزدان غفوری <Loved it!
جمعه 13 مرداد 1396 06:16 ق.ظ
Hi there this is somewhat of off topic but I was wondering if
blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.

I'm starting a blog soon but have no coding experience so I
wanted to get guidance from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:47 ب.ظ
I do not even understand how I stopped up right here, however I thought this
put up used to be great. I don't know who you might
be but certainly you are going to a well-known blogger in the event you are not already.
Cheers!
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:31 ب.ظ
Hi there, the whole thing is going well here and ofcourse every one is sharing
data, that's truly good, keep up writing.
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:21 ب.ظ
Hello! This post couldn't be written any better! Reading
through this post reminds me of my good old room mate!
He always kept chatting about this. I will forward this article to
him. Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:28 ق.ظ
Quality articles or reviews is the key to interest
the visitors to go to see the web page, that's what
this web page is providing.
دوشنبه 26 تیر 1396 03:35 ق.ظ
My brother recommended I would possibly like this blog.
He was totally right. This publish actually made my day.
You cann't imagine simply how much time I had spent for
this info! Thanks!
دوشنبه 5 تیر 1396 04:54 ب.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب ابتدا آیا نه حل و فصل
بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما قادر
به من مؤمن اما فقط برای بسیار
در حالی که کوتاه. من هنوز مشکل خود را با جهش در
منطق و یک خواهد را خوب به پر کسانی که معافیت.
در این رویداد شما در واقع که می توانید انجام من خواهد قطعا تا پایان در گم.
دوشنبه 5 تیر 1396 05:07 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین
در آیا واقعا نشستن درست با من پس از برخی
از زمان. جایی درون جملات شما در واقع موفق
به من مؤمن متاسفانه فقط برای بسیار در حالی که کوتاه.
من این کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات و یک خواهد را خوب به کمک پر کسانی که شکاف.

که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد قطعا تا پایان
در گم.
دوشنبه 5 تیر 1396 04:08 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب ابتدا آیا نه نشستن بسیار خوب با من پس
از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف
شما در واقع قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.
من با این حال مشکل خود را با جهش در منطق و یک خواهد
را خوب به پر کسانی که شکاف.
در این رویداد شما که می توانید انجام من می بدون شک تا پایان مجذوب.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:32 ب.ظ
Fine way of explaining, and good paragraph to get information concerning my presentation subject matter, which i am going
to present in institution of higher education.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:00 ق.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added"
checkbox and now each time a comment is added I get several emails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that service?
Thank you!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:05 ق.ظ
Have you ever considered about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is fundamental and all. Nevertheless think of if you added some great pictures or
videos to give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with pics and
videos, this website could undeniably be one of the most beneficial
in its field. Fantastic blog!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:45 ق.ظ
Greetings, I do believe your blog might be having internet browser
compatibility problems. Whenever I take a look at your web site in Safari, it looks fine however, when opening in IE,
it has some overlapping issues. I just wanted to give you a quick heads up!
Aside from that, excellent blog!
جمعه 1 اردیبهشت 1396 12:49 ق.ظ
Hey! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could find
a captcha plugin for my comment form? I'm using the
same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?
Thanks a lot!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:00 ب.ظ
A person necessarily assist to make critically posts I would
state. This is the very first time I frequented your website page and thus far?
I amazed with the research you made to create this particular put
up extraordinary. Fantastic activity!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:56 ق.ظ
Hmm it seems like your site ate my first comment (it was super long) so I guess
I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog blogger but I'm still new
to the whole thing. Do you have any helpful hints for first-time blog writers?

I'd definitely appreciate it.
سه شنبه 22 فروردین 1396 07:18 ق.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert
that I get actually enjoyed account your blog posts. Any
way I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.
جمعه 11 فروردین 1396 12:57 ق.ظ
Hurrah! At last I got a web site from where I be
able to in fact get helpful information regarding my study and knowledge.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


دوستدار هنرمندان

مدیر وبلاگ : علی رضا رحمانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :